کدام نرم افزار پشتیبانی هلپ دسک و تیکتینگ فارسی؟

بهترین نرم افزار پشتیبانی هلپ دسک و تیکتینگ فارسی کدام است؟

همه ما کم و بیش با نرم افزارهای پشتیبانی که اصطلاحا به نام HelpDesk و یا Ticketing گفته می شود آشنایی داریم. اما در برای انتخاب یک نرم افزار خوب باید به چه ویژگی هایی توجه داشته باشیم. در این مطلب ما می خواهیم ویژگی های یک نرم افزار هلپ دسک را به شما معرفی کنیم و در نهایت مسیر حرکت را برای شما روشن کنیم.

ویژگی های یک نرم افزار پشتیبانی هلپ دسک و تیکتینگ کارآمد

خودکار سازی هوشمند

شما می توانید با استفاده از ابزارها و امکاناتی که در چنین ابزارهایی تعبیه شده است، بسیاری از کارها و درخواست ها را بطور خودکار انتساب، دسته بندی، اولویت بندی کنید. این خودکارسازی باعث میشود تا کارهای تکراری به حداقل رسانده شود و کارایی آن بیش از پیش افزایش پیدا کند.

UI/UX زیبا و جذاب

علاوه بر مواردی که گفت شد چون این گونه ابزارها دائما مورد استفاده مشتریان و تیم پشتیبانی قرار میگیرند هم باید دارای ظاهری زیبا باشند و هم باید تجربه کاربری خوبی را در حین کارکردن با آن به شما منتقل کنند. همچنین اط طرف دیگر باید منوها و گزینه های آن به گونه ای تعبیه شده باشند که کاربر در استفاده آن دچار سردرگمی نشود و او را کلافه نکند.

بروزرسانی منظم

با توجه به رشد روز  افزون تکنولوژی و ابزارهای کاری، لزوم وجود یک هلپ دسک بروز و کارآمد که بتواند نیازهای فعلی شرکت شما را تامین کند و در عین حال نیز از وسایل ارتباطی بروز هم بهرمند شود شاخصی است که باید در انتخاب یک نرم افزار مناسب در این حوزه به آن دقت داشته باشید.

گزارش‌گیری آسان و راحت

زمانی می توان گفت که یک نرم افزار Helpdesk برای سازمان مفید است که بتوان گزارشات مورد نیاز را به سادگی از آن استخراج کرد و با استفاده از آن عملکرد واحد پشتیبانی را ارزیابی و پایش نمود. برخی از ابزارها دارای گزارش ساز می باشند که شما می توانید تنها با چند کلیک گزارشات دلخواه خود را بدون داشتن دانش فنی بسازید.

پیکربندی ساده و راحت

هم اکنون در میان نرم افزارهای پشتیبانی، نرم افزارهایی وجود دارند که به لحاظ قابلیت بسیار پیشرو هستند اما پیکربندی و انجام تنظیمات بر روی آنها بسیار پیچیده است و برای کوچکترین کارهایی شما باید با واحد پشتیبانی آن نرم افزار تماس بگیرید. یکی از ویژگی های نرم افزار خوب این است که در عین رفع نیازهای واقعی، پیچیدگی کمتری داشته باشد و با یک آموزش ساده بتوان آنها را پیکربندی نمود.

فارسی و راست چین بودن

شرط اصلی برای استفاده یک نرم افزار پشتیبانی توسط مشتریان و کاربران نهایی، فارسی بودن آن نرم افزار می باشد. اینکه انتظار داشته باشیم افراد با یک نرم افزار انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنند کار عبث و بیهوده ای خواهد بود. همچنین بسیاری از کارشناسان نیز با زبان فارسی راحتر هستند و دوست دارند از نرم افزارهای فارسی زبان استفاده کنند.

امکان اتصال و Integrate شدن با سایر ابزارها

وجود یک نرم افزار جامع که بتواند همه کارهای سازمان شما را به سادگی برای شما انجام دهد یک آرزوی بسیار طول دراز و در عین حال محال می باشد. حتی نرم افزارهای ERP هم امروزه نمی توانند تمامی نیازهای یک سازمان را مرتفع کنند و در پاره از مواقع انجام این کارها در چنین نرم افزارهایی به صرفه و کارآمد نیست. به همین دلیل نرم افزار HelpDesk می تواند برای شما مفید باشد که هم خود دارای API هست و هم به واسطه برخی از امکانات بتواند با سایر ابزارهای سازمان ارتباط برقرار کند.

نظرسنجی از مشتری و کاربران

یکی دیگر از ویژگی های جذاب که می توان با آن میزان رضایت مشتریان و کاربران را اندازه گیری کرد، نظرسنجی می باشد. در نرم افزارهای امروزی این ویژگی بسیار مورد توجه قرار گرفته و برای آن برای مدیران از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که با استفاده از آن می توانند کیفیت کار کارشناسان را بررسی و ارزیابی کنند.

مبتنی بر ITIL بودن

استاندارد ITIL مجموعه ای برترین تجارب مدیریتی در حوزه پشتیبانی IT محسوب می شود. این تجارب مدیریتی هم اکنون در بسیاری از سازمان ها مورد استفاده قرار میگیرد و نقش به سزایی در بهبود عملکرد واحد پشتیبانی و کاهش هزینه های آن خواهد داشت. علاوه بر موارد بالا که گفته شد نرم افزار HelpDesk باید براساس این تجارب طرح ریزی شده باشد تا بتوانید در مواهب ITIL و فرایندهای آن نیز بهرمند شوید.

اطلاع رسانی های به موقع

یکی دیگر از ویژگی های مهم اینگونه نرم افزارها، اطلاع رسانی به موقع و هوشمند می باشند. بدین معنی که در مواقع مورد نیاز به شما اطلاع دهد که مثلا درخواست شماره فلان به ما انتساب داده شده و یا زمان آن در حال منقضی شدن است و یا اینکه مشتری و یا کاربر نهایی برای شما پیامی را ارسال کرده است. همه این موارد به شما کمک می کند که با خیالی آسوده به کار پشتیبانی خود ادامه دهید، چرا که نرم افزار زمان های مورد نیاز شما را مطلع می کند و مانند یک دستیار خوب یاریگر شما خواهد بود.

الگوی کارها و درخواست های متعدد

بزرگترین چالش پیاده سازی یک نرم افزار Helpdesk در سازمان، نوشتن و ثبت درخواست و زمان بر بودن آن می باشد. برخی از نرم افزارها امکان تعریف الگوها و تمپلیت هایی را برای شما فراهم می آورند که در زمان مورد نیاز شما می توانید به سادگی از آن الگوها کپی بگیرید و درخواست، کار و راه حل های خود را با استفاده از آن ثبت کنید. بدین ترتیب هم مشتریان و هم کارشناسان به سادگی می توانند درخواست ها ثبت و مدیریت کنند.

آنچه خوبان همه دارند، نرم افزار هلپ دسک سرویس دسک پلاس یکجا و رایگان دارد!

نرم افزار servicedesk

فرم درخواست

برای دریافت و مشاهده 
دموی آنلاین فارسی ساز و کاتالوگ نرم افزار ServiceDesk Plus
لطفا فرم زیر را تکمیل نمائید تا اطلاعات برای شما ایمیل شود.