داشبوردهای مبتنی بر هوش تجاری

داشبوردهای مبتنی بر هوش تجاری

چه چالش‌ها و مشکلاتی وجود دارد؟!

برایند و خروجی استقرار هر سامانه‌ای به میزان و کیفیت گزارشاتی است که به شما ارائه می کند. امروزه بسیاری از ابزارهای قدرتمند دارای گزارش‌ساز های پیشرفته ای هستند که معمولا نیاز شما به گزارشات را برطرف می کنند. ابزارهای ManageEngine هم از این موضوع مستثنی نیستند. بطور مثال در ServiceDesk Plus شما می تواند 70% گزارشات مورد نیاز خود را بدون داشتن دانش SQL و اطلاع از روابط میان جداول با گزارش ساز برنامه بصورت کاملا بصری تهیه کنید.

اما مشکل اینجاست که تجزیه و تحلیل این اطلاعات از بین انبوه آمارها و اطلاعات کار راحتی برای مدیران نیست. در واقع از جزء به کل رسیدن برای مدیرانی که مشغله زیادی دارند کار راحتی نیست و مدام باید آمار و ارقام را به ذهن بسپارند و با سایر اعداد آن را مقایسه کنند.

بطور مثال مدیران می خواهند از وضعیت جاری خدمات و درخواست ها در ServiceDesk Plus اطلاع پیدا کنند و نیاز دارند در یک نگاه این موضوع را بررسی و در صورت نیاز تصمیم های ضروری را در سریعترین زمان ممکن اتخاذ کنند. در واقع مدیران به دنبال ابزارهایی هستند که بتوانند با استفاده از آنها در سریعترین زمان در تصمیم گیری ها به ایشان کمک کنند.

همچنین در خیلی از سازمان ها بعد از پیاده سازی ITSM و ITIL و حتی ابزارهای جانبی باید از این موضوع اطمینان حاصل کرد که آیا پیاده سازی و استقرار نرم افزارهای ITSM به درستی صورت پذیرفته است. در اینجا نیاز به ابزاری است که بتواند این اطمینان و احیانا کاستی هایی که در حین اجرای فرایندها وجود دارد را به شکل واضحی برای ما بیان نماید.

بطور مثال فرض کنید که بعد از پیاده سازی، همه کارشناسان ICT مکلف شده اند که برای تمامی درخواست ها گزارش کار یا همان Worklog ثبت نمایند و مشخص نمایند که برای هر درخواست چقدر زمان صرف کرده اند. حالا سوال اینجاست که آیا سیاست های تشویقی و تنبیهی برای ایجاد انگیزه در میان کارشناسان موفق بوده است و یا نه؟! اگر موفق نبوده مشکل از کجاست؟ هر چقدر این سوالات و پاسخ ها براساس داده ها باشند، تصمیم گیری دقیق تری را می توان اتخاذ کرد.

 

 

 

راهکارهای پیشنهادی

شرکت یگانه ارتباطات پیشرو با برند میزخدمت به پشتوانه 11 سال سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات پشتیبانی و استقرار نرم افزار تخصصیITSM  و ManageEngine، مفتخر است که نرم افزار ManageEngine Analytics Plus را به عنوان بهترین راهکار پیشنهادی برای حل چالش های مذکور به سازمان شما ارائه نماید.

ابزار Analytics Plus یک نرم افزار Business Intelligence یا همان هوش تجاری می باشد که شرکت ManageEngine آن را در رقابت با ابزارهایی همچون Microsoft Power BI ارائه داده است. Analytics Plus با رابط کاربری بسیار کاربرپسند و داشبوردها و چارت های متعددی که ارائه میدهد، می تواند به مدیران یک دید جامع و بصری از وضع موجود ارائه نماید.

 

این ابزار را می توان بصورت Built-in با سایر ابزارهای ManageEngine به خصوص ServiceDesk Plus یکپارچه و Sync نمود و عملیات ایجاد Warehouse یا انبار داده که معمولا در پروژه های BI بسیار زمان بر است را در کمتر از یک ساعت انجام داد.

این نرم افزار برای هر مدیری که در سازمان خود از مجموعه نرم‌افزارهای ManageEngine استفاده می کند؛ لازم و ضروری است، چراکه با یک نگاه می تواند یک دید کلی نسبت به وضعیت واحد ICT پیدا کند و در هر نقطه ای از گزارش که به نظر غیرعادی می آید، عمیق و ریز، یا اصطلاحا Drill Down کند. این Drill Down کردن می تواند براساس پارامترهای دیگری نیز صورت گیرد. بدین ترتیب می توان تا پائین ترین سطح گزارش پیش رفت تا مشکلات و گلوگاه را شناسایی نمود.

میزخدمت براساس تجارب خود داشبوردها و گزارشات بصری مفیدی را برای مدیرانی که می خواهند از ServiceDesk Plus برای تصمیم گیری استفاده کنند، آماده کرده است. بدین ترتیب مدیران می توانند به سادگی براساس شاخص های کلیدی سازمان، از وضع موجود واحد ICT اطلاع پیدا کنند و براساس انواع اطلاعات آنها را فیلتر نمایند و در نهایت تصمیم اساسی خود را اتخاذ نمایند. همچنین در ادامه می توانند نتیجه تصمیم گیری های خود را نیز مشاهده و تا رسیدن به نقطه مطلوب آن را پیگیری نمایند.

از طرفی مدیران و کارشناسان ارشد می توانند به واسطه گزارشات و امکانات متنوعی که در این ابزار وجود دارد از صحت پیاده سازی و استقرار ابزارهای ITSM اطمینان حاصل نمایند و در صورت عدم رضایت تصمیماتی را اتخاذ نمایند.

فرم درخواست

برای دریافت و مشاهده 
دموی آنلاین فارسی ساز و کاتالوگ نرم افزار ServiceDesk Plus
لطفا فرم زیر را تکمیل نمائید تا اطلاعات برای شما ایمیل شود.