سرویس دسک پلاس چیست؟ و چه امکانات و مزایایی دارد؟

نرم افزار Service Desk Plus چیست ؟

SDP ، مخفف ServiceDesk Plus ست که یک نرم افزار ITIL قدرتمند در حوزه مدیریت IT می باشد و توسط شرکت ManageEngine ارائه شده است. نرم افزار سرویس دسک پلاس یا مدیریت خدمات فناوری اطلاعات با الهام از استاندارد ITIL (کتابخانه ITIL) به شما کمک می کند تا تمامی کارهایی که در واحد IT انجام می شود را ثبت، مدیریت و تحلیل کنید. کارشناسان IT می توانند کارهای مرتبط با Help Desk را به سادگی و با کارایی بالا و تنها در یک نرم افزار انجام دهند. خودکار سازی کارها، سفارشی سازی بدون کدنویسی و Integrate شدن با سایر ابزارها تنها برخی از نقاط قوت این نرم افزار پشتیبانی هلپ دسک می باشد. ارائه آسان خدمات به کاربران سازمان و همچنین ارتقاء توان فنی کارشناسان IT، یک امر بدیهی در سرویس دسک پلاس می‌باشد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار ManageEngine ServiceDesk Plus

گزارش‌گیری آسان و راحت

گزارش ساز Service Desk Plus یک گزارش‌ساز جامع و بصری هست، شما تنها با چند کلیک می‌توانید گزارشات دلخواه خود را بدون داشتن دانش SQL بسازید و بصورت لحظه ای کارایی و عملکرد هلپ دسک IT را بررسی و تحلیل کنید.

خودکار سازی هوشمند

با نرم افزار Manage Engine Service Desk Plus می‌توانید بسیاری از کارها و درخواست‌های تکراری را بطور خودکار، انتساب، دسته بندی و اولویت‌بندی کنید تا حجم کاری شما کاهش و کارایی نرم‌افزار افزایش پیدا ‌کند.

همه تنظیمات در یک جا

ManageEngine بسیاری از تنظیمات را در یک بخش نرم افزار قرار داده تا نیاز نباشد شما دائما به فایل‌های برنامه مراجعه کنند و برای تنظیمات برنامه یک فایل راهنما قرار داده است تا به سادگی بتوانید پیکربندی کنید.

UI/UX زیبا و جذاب

Service Desk دارای تجربه کاربری جذاب و سفارشی‌سازی پنل مدیریتی می‌باشد و می‌توانید Theme نرم‌افزار، لوگو، ظاهر پرتال کاربران و حتی صفحه ورود را، بدون ورود به کد نرم افزار و از طریق پنل مدیریتی برنامه سفارشی‌سازی کنید.

چند زبانه و راست چین بودن

نر‌م افزار Service Desk Plus از چندین زبان بین‌الملی بصورت همزمان پشتیبانی می‌کند. بطوریکه مدیر می‌تواند یک زبان را بصورت پیش‌فرض برای کل نرم‌افزار تعیین کند و کاربران زبان دیگری را برای خود انتخاب کنند.

دانلود فارسی ساز ManageEngine ServiceDesk میز خدمت

ارائه آپدیت های منظم و زود هنگام

شرکت ManageEngine بطور متوسط هر دو هفته یکبار یک آپدیت جدید از نرم‌افزار منتشر کرده و در دسترس عموم قرار داده است و شما براحتی می‌توانید از آخرین امکانات نرم‌افزار بدون حذف داده‌های نرم‌افزار استفاده کنید.

گزارش تغییرات ServiceDesk یا همان ServiceDesk Plus release notes

تزریق اطلاعات در سرویس دسک با API و ایمیل

از سایر نرم افزارهای سازمان به واسطه API می‌توانید به ServiceDesk Plus متصل شده و داده‌هایی را در آن تزریق نمائید. همچنین می‌توان درخواست‌ها را از طریق ایمیل به این نرم‌افزار ارسال نمود.
مثال: با استفاده از API می‌توان نرم‌افزارهای مانیتورینگ را به سرویس دسک پلاس متصل نمود و در صورت بروز حادثه بلافاصله رخدادی را از طریق ایمیل در نرم‌افزار ثبت نمود و به کارشناس مربوطه ارجاع داد.

امکان دسترسی به تمامی منابع

آپدیت‌ها و فایل های سرویس دسک و راهنمای کاربری این نرم‌افزار بصورت کامل در دسترس عموم می‌باشد و همچنین Service Desk Plus دارای یک فروم بسیار قدرتمند هست که می‌توانید بسیاری از سوالات خود را در آن مطرح کنید.

همچنین ما با بیش از 10 سال سابقه افتخار داریم که بهترین منبع آموزش پیاده سازی ServiceDesk Plus را برای شما تهیه و تدوین نموده‌ایم.

ورود کاربران با اکتیو دایرکتوری

سرویس دسک پلاس را می‌توان به اکتیودایرکتوری سازمان متصل نمود و برای هریک از کاربران سطح دسترسی متفاوت و گروه‌کاری خاصی تعریف کرد. همچنین شما می‌توانید Single Sign On را بر روی نرم‌افزار فعال نمائید تا دیگر نیاز نباشد، کاربران شما برای ورود به نرم‌افزار مجددا نام‌کاربری و کلمه‌عبور خود را تایپ کنند.

ارسال اطلاعات از سرویس دسک به سایر نرم افزارها

با استفاده از امکان Custom Trigger در Service Desk Plus شما می‌توانید با اندکی دانش کدنویسی این نرم‌افزار را به سایر نرم‌افزارهای سازمانی که دارای API هستند، متصل و داده‌ها را از سرویس دسک به آنها ارسال نمائید. این امکان تغییری در سورس کد برنامه ایجاد نخواهد کرد.

نظرسنجی

با بسته شدن درخواست، بصورت لحظه‌ای می‌توانید فرم نظرسنجی را ارسال نمائید و بازخورد واقعی کاربران را درباره عملکرد کارشناسان و خدمات بدست آورید و همچنین شما با تحلیل نتایج نظرسنجی می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسائی نمائید.

اطلاع رسانی ایمیلی و پیامکی

اطلاع رسانی یا Notification با متن و عناوین سفارشی برای هر کاری در سرویس دسک می‌توانید تعریف کنید.

مدیریت خدمات کل سازمان تنها با یک نرم افزار (ESM)

بسیاری از واحدهای درون سازمانی همانند واحد IT ، منابع انسانی، امور مسافرت، تدارکات، نقلیه و … دارای ماهیتی خدمات‌محور هستند که نرم‌افزار ServiceDesk Plus همه سرویس‌های سازمان را پشتیبانی می‌کند و می‌توانیم بر مبنای ITIL پیاده‌سازی کنیم.
برای هر واحد سازمانی یک مدیر تعریف می‌شود که می‌تواند کاتالوگ خدمات و تنظیمات مرتبط با آن واحد را مشخص کند و سطح دسترسی برای کارشناسان خود تعریف کند. بطور مثال، کارشناسان واحد IT برای واحد تدارکات همان کاربران عادی هستند که تنها می‌توانند درخواست بدهند.

افزایش سرعت کار با الگوهای از پیش تعریف شده

تعریف الگو و Template برای کارهای پرتکرار در سرویس دسک (مانند کارها و درخواست‌‌ها و …) که می‌توانیم در کل برنامه از آن استفاده کنیم. پیکربندی این الگوها بسیار ساده است و سرعت کارها را بسیار بالا می‌برد و مقاومت کاربران را برای پیاده سازی به حداقل خواهد رساند.

با ویژگی های فارسی ساز ServiceDesk Plus به عنوان یک ابزار پیاده سازی ITIL آشنا شوید و آن را دانلود و نصب کنید؟

نرم افزار ManageEngine ServiceDesk Plus در 3 نسخه ServiceDesk Plus enterprise , Professional  , Standard ارائه شده است
که ما به اختصار به مقایسه نسخه های نرم افزار سرویس دسک پرداخته ایم.

امکانات و قابلیت های مبتنی بر ITIL در ServiceDesk Plus

مدیریت مشکلات

مشکلات حاد و اساسی را بصورت جداگانه دسته بندی، تحلیل و حل کنید و از تکرار رخدادها پیشگیری کنید.

مدیریت خدمات با کاتالوگ خدمات

کاتالوگ خدمات خود را با SLA و گردش کار مخصوص به خود ایجاد و منتشر کنید. این کار قطعا باعث جلب رضایت کاربران و بهبود دیدگاه شما خواهد شد.

مدیریت رخدادها و حوادث

کاهش زمان خرابی، بهبود بهره‌وری پرسنل، انجام درخواست‌ها در بازه زمانی مورد توافق (SLA) و مدیریت کامل درخواست‌های حوزه IT در یک نرم‌افزار

مدیریت پروژه های IT

پروژه‌ها را ایجاد، مدیریت و پیشرفت آن را رصد کنید. پروژه‌های IT را می‌توان به درخواست‌ها و تغییرات متصل نمود تا بدین ترتیب کیفیت تحویل خدمات را ارتقاء دهیم.

CMDB و مدیریت دارایی ها

همه CI های موجود در IT و روابط میان آنها را مدیریت و مستندسازی کنید. بدین ترتیب می‌توانید تاثیر تغییرات قطعی آنها را بصورت بصری تحلیل و بررسی کنید.

مدیریت تغییرات

فرایند برنامه ریزی، تائید و پیاده سازی تغییرات را با گردش کار خودکار، مدیریت کنید. بدین ترتیب هیچ تغییر؛ شکست خورده و غیر مجازی، روی نخواهد داد.

مدیریت مالی و قراردادهای حوزه IT

هزینه های تعمیر، نیروی انسانی و قراردادهای پیمانکاران را در نرم‌افزار مدیریت کنید. با استفاده از ماژول سفارش خرید می‌توانید فرایند خرید و سفارش کالا را رهگیری و مدیریت نمائید.

مدیریت دارایی ها

دارایی های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به آسانی و در یک مکان، اسکن و مدیریت نمائید. استفاده از دارایی‌ها را بهینه کنید و از حفره‌های امنیتی پیشگیری نمائید.

گزارش ساز پیشرفته

با گزارشات سفارشی می‌توانید به یک دید درست برسید و با استفاده از داشبوردهای واقعی و قابل تنظیم، کارایی و عملکرد هلپ دسک IT را رصد کنید.

کاتالوگ و دموی آنلاین فارسی نرم افزار سرویس دسک پلاس

در این دموی آنلاین شما به راحتی می‌توانید محیط فارسی نرم‌افزار را مشاهده و با ابزارها کار کنید.

همچنین برای آشنایی بیشتر با امکانات نرم‌افزار می‌توانید کاتالوگ را مطالعه کنید.

فرم درخواست

برای دریافت و مشاهده 
دموی آنلاین فارسی ساز و کاتالوگ نرم افزار ServiceDesk Plus
لطفا فرم زیر را تکمیل نمائید تا اطلاعات برای شما ایمیل شود.