پیاده سازی ITIL

چطور پـیاده سازی ITIL v4 را با موفقیت انجام دهیم؟

در صورتیکه بخواهیم پیاده سازی ITIL v4 را انجام بدهیم باید به چهار بعد مدیریت خدمات در ITIL v4 توجه ویژه‌ای داشته باشیم. در واقع برای موفقیت آمیز بودن پیاده سازی ITIL باید به چهار بعد زیر توجه داشته باشید:

  • سازمان و افراد: ساختار و فرهنگ سازمانی و نیروی انسانی شاغل در سازمان
  • اطلاعات و تکنولوژی: اطلاعات مبتنی بر خرد و ابزارهای ITSM
  • تامین کنندگان و شرکاء: پیمانکاران، تامین کنندگان و شرکاء تجاری
  • فرایندها: شامل Practice ها، فرایندهای مبتنی بر ITIL v4

علاوه بر موارد فوق عامل های خارجی دیگری نیز وجود دارند که بر این چهار بعد تاثیر می گذارند که به این موارد هم باید توجه داشته باشید که در تصویر زیر با خطوط نقطه چین نشان داده شده اند.

ابعاد پیاده سازی ITIL

اما مهمترین عاملی که می تواند نقش کلیدی را در پیاده سازی ITIL برای سازمان شما ایفا کند و عوامل دیگر را نیز تحت تاثیر ویژه ای قرار دهد، عامل اطلاعات و تکنولوژی می باشد. اطلاعات به داده هایی که به شما Insight و یا دید جامعی ارائه دهند، اطلاق می شود و تکنولوژی نیز به ابزارهایی که شما از آنها برای ثبت و دریافت اطلاعات استفاده می کنید، اطلاق می شود.
ابزار مناسب به شما کمک می کند تا سریعتر، دقیق تر و با اطمینان بیشتری اقدام به پیاده سازی ITIL v4 نمائید و این اطمینان را در مدیران ایجاد نمائید که استقرار این Best Practice می تواند در خلق ارزش برای کاربران نهایی بسیار موثر باشد.

چطور پـیاده سازی ITIL را انجام دهیم؟

پیاده سازی ITIL v4 بدون ابزار کار بسیار مشکلی است، چراکه کنترل و نظارت بر روی شیوه های مدیریتی و نظارت بر روی اسناد کاغذی کار شما را به عنوان مدیر و کارشناس فناوری با مشکلات متعددی روبرو خواهد کرد. لذا میزخدمت با پشتوانه 11 ساله خود در این زمینه به شما ابزار ManageEngine ServiceDesk Plus را پیشنهاد می کند.

چرا باید از سرویس دسک پلاس برای پیاده سازی ITIL استفاده کنیم؟

مجموعه ManageEngine شامل ابزارهای متعددی در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات می باشد که از سال 2002 فعالیت خود را بصورت بین المللی شروع کرده است. این مجموعه جزء شرکت هندی/آمریکایی Zoho می باشد.
به چندین دلیل می توان ابزار ServiceDesk Plus را به عنوان بهترین ابزار خارجی مورد استفاده در ایران در نظر گرفت:

سرویس دسک پلاس در قیاس با رقبا یک نرم افزار بسیار کاربر پسند و با رابط کاربری جذاب می‌باشد و این موضوع را می توان با مرور ساده در نرم افزار متوجه شد. بخش مدیریت این نرم‌افزار بسیار گویا و واضح طراحی شده است و بدین ترتیب انجام تغییرات مدیریتی در آن بسیار ساده است.

نرم افزار ServiceDesk Plus یا به اختصار SDP یک ابزار کامل است و همه امکانات لازم در درون آن تعبیه شده است و نیازی به پلاگین های جانبی ندارد. برخی از ابزارهای ITIL در دنیا مبتنی بر پلاگین هستند و شما برای استفاده از هر امکانی نیاز به نصب پلاگین با لایسنس جداگانه ای دارید و از آنجائیکه پلاگین ها توسط افراد و شرکت های متعددی طراحی شده اند، مرتبط کردن پلاگین ها با یکدیگر گاهی با چالش های جدی مواجه می شود.

این ابزار، یک نرم افزار زنده است چراکه بطور تقریبی هر دو هفته یکبار یک آپدیت جدید از نرم‌افزار منتشر می شود. این آپدیت ها حاوی Bug Fix و New Feature هایی که می تواند اطیمنان شما از بابت نگرانی در خصوص مواجه شدن با باگ های احتمالی و استفاده از قابلیت های جدید راحت کند. برای Upgrade نرم افزار نیاز به لایسنس جدید نیست و با همان لایسنس قبلی نرم افزار می توانید اینکار را انجام دهید.

برخلاف بسیاری از ابزارهای خارجی، منابع و مستندات این نرم افزار همانند راهنمای کاربری، سرویس پک ها، نسخه های مختلف نرم افزار، قابلیت های نرم افزار و غیره در دسترس عموم قرار دارد. همچنین ManageEngine دارای یک فروم تخصصی می باشد که بسیاری از مسائل و سوالات توسط کاربران متعددی پرسیده شده و توسط ManageEngine پاسخ داده شده است. این در شرایطی است که برخی از رقبای خارجی، نه تنها مستندات خود را بلکه وبسایت خودشان را برای بازدیدکنندگان ایرانی تحریم کرده اند.

ManageEngine علاوه بر ابزار محبوب سرویس دسک پلاس، دارای ابزارهای متعددی در زمینه مانیتورینگ شبکه و زیرساخت، مدیریت کلاینت ها، هوش تجاری، مدیریت اکتیو دایرکتوری، مدیریت ایمیل سرورها، مدیریت دسترسی ها و غیره می باشد که می توان بسیاری از این ابزارها را با نرم افزار ServiceDesk Plus ادغام و Integrate نمود.

این نرم افزار دارای مجوز Pink Verify می‌باشد. Pink Verify مرجعی است که ابزارهای مختلف ITSM و ITIL را در انطباق با ITIL بررسی می کند و براساس آن یک Certificate صادر می کند. همچنین علاوه بر آن در سال 2021 وبسایت گارتنر ServiceDesk Plus را جزء 10 ابزار برتر جهان در حوزه ITIL مطرح کرده است.

SDP در سطح جهانی دارای مشتریان نامداری از جمله SCANIA، DELL، Xerox، Disney، HONDA می باشد.

میزخدمت با پشوانه 11 سال سابقه فعالیت در این زمینه از همان ابتدا فارسی ساز سرویس دسک پلاس را برای ایرانیان عزیز و ظاهری زیبا منتشر کرده است. بدین ترتیب شما می توانید از این ابزار، همانند سایر ابزارهای بومی در سازمان خود استفاده کنید.

این نرم افزار توسط میزخدمت در چندین و چند سازمان متوسط و بزرگ بصورت موفقیت آمیزی پیاده سازی شده است و هم اکنون پس از چند سال نیز این سازمان ها از این ابزار و خدمات ما استفاده می‌کنند.

در صورتیکه می خواهید اطلاعات بیشتری را در خصوص کتابخانه ITIL بدست بیاورید، می توانید بر روی دانلود کتاب ITIL v4 کلیک نمائید.

پیاده سازی ابزار ServiceDesk Plus توسط میزخدمت

شرکت یگانه ارتباطات پیشرو با برند میزخدمت به پشتوانه 11 سال سابقه پیاده سازی، استقرار، فارسی سازی و پشتیبانی نرم افزار ManageEngine ServiceDesk Plus، می تواند در پیاده سازی ITIL و استقرار هر چه بهتر این نرم افزار کمک کند. تمامی کارشناسان این شرکت دارای سوابق و مدارک معتبر در زمینه پیاده سازی و استقرار ITSM مبتنی بر SDP می باشند. به همین دلیل سپردن چنین پروژه ای به میزخدمت می تواند مزایای زیر را برای شما به همراه داشته باشد:

  • صرفه جویی در زمان نیروی انسانی سازمان
  • انجام پروژه در سریعترین زمان ممکن (برای سازمان های کوچک حداکثر 3 ماه – برای سازمان های متوسط حداکثر 6 ماه – برای سازمان های بزرگ حداکثر 9 ماه)
  • ایجاد اطمینان از پیاده سازی و استقرار صحیح نرم افزار
  • پشتیبانی حرفه ای و تخصصی در خصوص این نرم افزار
  • مشاوره فنی و اختصاصی در خصوص فرایندهای ITIL مرتبط با این پروژه
  • آموزش صحیح و اصولی به کارشناسان و مدیران جهت استفاده و مدیریت نرم افزار
برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

در صورتیکه تمایل دارید که نرم افزار سرویس دسک پلاس را به شکل اصولی و مبتنی بر ITIL و در سریعترین زمان ممکن در سازمان خود پیاده سازی نمائید، با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمائید و بصورت رایگان از مشاوره همکاران ما بهرمند شوید.

کاتالوگ و دموی آنلاین فارسی نرم افزار سرویس دسک پلاس

در این دموی آنلاین شما به راحتی می‌توانید محیط فارسی نرم‌افزار را مشاهده و با ابزارها کار کنید.

همچنین برای آشنایی بیشتر با امکانات نرم‌افزار می‌توانید کاتالوگ را مطالعه کنید.

فرم درخواست

برای دریافت و مشاهده 
دموی آنلاین فارسی ساز و کاتالوگ نرم افزار ServiceDesk Plus
لطفا فرم زیر را تکمیل نمائید تا اطلاعات برای شما ایمیل شود.