بایدها و نبایدهای تقویم شمسی سرویس دسک

تقویم شمسی ServiceDesk Plus

نرم افزار سرویس دسک از چندین زبان بین الملی بصورت همزمان پشتیبانی می‌کند. بطوریکه از یک طرف شما می‌توانید یک زبان را بصورت پیش‌فرض برای کل نرم افزار تعیین کنید و از طرف دیگر هر کاربری می‌تواند در صورت تمایل زبان پروفایل خود را تغییر دهد. این شرکت بسته فارسی ساز برنامه را براساس این امکان زیرساختی نرم افزار ServiceDesk Plus تهیه و عرضه کرده است. بدین ترتیب هیچ‌گونه نگرانی در خصوص تغییر و دستکاری در نرم افزار وجود نخواهد داشت.

تقویم شمسی جاوا اسکریپتی

با استفاده از امکان تقویم شمسی جاوا اسکریپتی، عبارات تاریخ و زمان براساس تقویم شمسی به نمایش درخواهند آمد. اما این تقویم شمسی دارای محدودیتی‌هایی است که در ادامه بیان خواهیم کرد.

متاسفانه شرکت ManageEngine در کدنویسی نرم افزار سرویس دسک، تاریخ نرم افزار را بصورت ماژولار در نظر نگرفته است و از چندین تابع و کلاس برای تاریخ نرم افزار استفاده کرده است. برای شمسی کردن تقویم چنین نرم افزارهایی لازم است تمامی کد برنامه تغییر پیدا کند و هر کجا که تابع تقویمی به کار رفته است، تغییر پیدا کند. این تغییر کد سراسری، احتمال بروز باگ و خرابی اطلاعات و داده را به همراه خواهد داشت. به همین علت در شرایط فعلی امکان شمسی کردن تقویم نرم افزار بصورت 100% مهیا نیست.

تنها کاری که می توان انجام داد تا هم نیاز به شمسی بودن تقویم برطرف گردد و هم ریسک استفاده از آن به حداقل برسد، تغییر HTML و ظاهر برنامه در سمت مرورگر و توسط جاوا اسکریپت می باشد. با استفاده از این روش وقتی صفحه ای از نرم افزار لود می‌شود، با استفاده از جاوا اسکریپت فرمت yyyy/mm/dd در صفحه جستجو و در صورت یافتن به تابع تقویم شمسی پاس داده خواهد شد و در نهایت تاریخ شمسی معادل آن با متن تاریخ میلادی جایگزین خواهد شد. لازم به توضیح است با استفاده از این روش همچنان بخش‌هایی از نرم افزار که دارای فیلد تاریخ می‌باشند، باید به ناچار بصورت میلادی پر شوند.

شاید این موضوع در ابتدا ناخوشایند به نظر برسد اما این راهکار اطمینان بروزرسانی نرم افزار و عدم بروز باگ را به حداکثر خواهد رساند. همچنین با این روش بیش از 70% بخش های نرم‌افزار شمسی خواهد شد.

تقویم شمسی و فارسی سازی در نرم افزار سرویس دسک ورژن 13

نمونه یک
تقویم شمسی فارسی ساز نرم‌افزار ServiceDesk Plus v13

فرم درخواست

برای دریافت و مشاهده 
دموی آنلاین فارسی ساز و کاتالوگ نرم افزار ServiceDesk Plus
لطفا فرم زیر را تکمیل نمائید تا اطلاعات برای شما ایمیل شود.